توری جوشی

توری جوشی پرکاربردترین نوع توری فلزی و با نام تجاری توری مش ، در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین برای مصارف عمومی و صنعتی نیز قابل استفاده می باشد . برای تولید توری جوشی از مفتول سیاه، مفتول گالوانیزه و اسید شور ( نوع پرکربن که دارای انعطاف نیست) استفاده می شود که بر این اساس دسته بندی می شود . در ادامه به بررسی بیشتر این محصول و همچنین عوامل تاثیر گذار بر قیمت توری جوشی و نکات مهم برای خرید توری جوشی می پردازیم .
برای تولید این نوع توری، مفتول ها برخلاف توری مرغی و توری گابیون به صورت تار و پودی بافته نشده است، در این نوع توری، مفتول ها روی هم قرار گرفته و به صورت نقطه ای جوش داده می شود و چشمه های مربعی ایجاد می کنند.

انواع توری جوشی

1. توری جوشی رولی
توری مش رولی از مفتول هایی تولید می شود که بیشتر آهنی می باشند. این مفتول دارای قطر 2.5 سانتی متری تا 5 سانتی متری است. ارتفاع این محصول 1.2 و یا 1.3 متر در وزن های تقریبی 1.300 گرم تا 3.800 گرم، بنا بر درخواست مشتری در نظر گرفته می شوند.
2. توری جوشی برگی یا ورقی
نوع دیگر این محصول، رولی است که از پرکاربرد ترین توری ها برای مصارف صنعتی و عمومی است و بیشتر از جنس مفتولی گالوانیزه در عرض های 90 تا 120 سانتی متری و طول 2 متری با میلگرد سایز 4 و 6 میلی متر است. توری مش رولی انعطاف پذیری بیشتری نسبت به نوع ورقه ای دارد.
مشخصات و کاربرد 
این محصول در ابعاد 6×2 و با سایز میلگرد 6 ، 8 ، 10 و 12 تولید می گردد. کاربردی ترین نوع توری مش در ساخت و ساز را می توان به میلگرد 6 ساده با تمام چشمه های موجود و میلگرد 8 آجدار با چشمه های 10×10 ، 15×15 و 20 ×20 اشاره نمود. برای خرید توری جوشی باید به کاربرد و مشخصات آن توجه کرد.

1 . در مصارف صنعتی، ساختمانی، بهداشتی، پتروشیمی، ورزشی، کشاورزی
2 . کف محل عبور ماشین های سنگین جهت مقاوم سازی بتن ها
3 . مقاوم سازی کف سوله ها
4 . مقاوم سازی کف و دیواره تونل ها
5 . مقاوم سازی کف و دیواره استخر ها
6 . استفاده  از توری مش در ساخت انواع پنل ها
7. حصارکشی زندان ها، کارخانه ها، مرزها
8. مسطح کردن بتن در سد سازی
9. کف سازی و جاده سازی
10. ساخت قفس حیوانات و …

قیمت توری جوشی
قیمت این محصول در بازار بستگی به عوامل مختلفی دارد. از جمله این عوامل،

1 . نوع پوشش مفتول (گرم و سرد بودن مفتول)،
2 . ضخامت تار و پود توری جوشی،
3 . کشور تولید کننده توری،
4 . وزن نهایی محصول تولید شده
5 . مقدار سفارش مشتری.

این در حالی است که مهمترین عامل در حال حاضر که بیشترین تاثیر را بر قیمت این محصول خواهد داشت، نوسانات بازار آهن می باشد. این نوسانات لیست قیمت ها را به صورت خاصی دستخوش تغییرات می کند. بنابراین نمی توان به صورت قطعی، قیمت خاصی را برای این محصول در نظر داشت .
خرید توری جوشی
در خرید این محصول ، جنس، ضخامت و انعطاف پذیری، همچنین محل مورد استفاده و کاربری آن باید مورد توجه قرار گیرد. به طور مثال، با توجه به اینکه نوع گرم توری مش مقاومت بیشتری نسبت به زنگ زدگی خواهد داشت، استفاده از آن در محیط های مرطوب توجیه اقتصادی داشته و پیشنهاد می شود.

هیچ محصولی یافت نشد.