توری مرغی

توری مرغی، نوعی توری مشابه توری فرنگی و  توری گابیون با نام انگلیسی Chicken wire netting یا Poultry netting  است . از مفتول گالوانیزه نازک و انعطاف پذیر با چشمه های شش ضلعی ساخته شده است. این نوع توری، از مفتول گالوانیزه با ضخامت 20 تا 25 میکرون است.توری مرغی توسط دستگاه های صنعتی و با چشمه های 1 و 3/4 اینچ بافته می شود.

توری مرغی

این محصول در دو نوع:

  • گالوانیزه ایرانی
  • گالوانیزه خارجی یا وارداتی (معمولا از چین)

همچنین سنگین و سبک در بازار موجود است.

توری مرغی

در ادامه توضیحات بیشتری راجع به این محصول داده می شود. همچنین عوامل موثر بر قیمت توری مرغی فلزی و نکاتی راجع به خرید آن ضخیم به تفصیل شرح داده می شود.

از شاخص ترین ویژگی های نوع ایرانی این توری ، جنس مفتول آن است. جنس توری ساخته شده در ایران به دلیل استفاده از مفتول های با کیفیت، بهتر از نوع خارجی این محصول است. بر خلاف نوع خارجی که تنها از مفتول گالوانیزه سرد ساخته می شود، نوع ایرانی علاوه بر مفتول گالوانیزه سرد، از مفتول گالوانیزه گرم هم تولید می شود .این امر موجب جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی می شود و همچنین دوام و طول عمر بیشتری دارد.

تولید

تولید توری مرغی ریشه در دهه 80 میلادی دارد. چارلز برنارد، آهنگر ایتالیایی در سال 1844 با کپی برداری از دستگاه های بافندگی توانست نخستین ماشین بافت مفتول را اختراع نماید. نخستین توری بافته شده با استفاده از این ماشین را به منظور حفاظت از رادارها در هنگام انفجار در جنگ جهانی دوم مورد استفاده قرار دادند.

توری مرغی

این نوع توری گالوانیزه، از نظر مفتول گالوانیزه به کار رفته در آن به دو دسته گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد تقسیم می شود:
توری مرغی گالوانیزه گرم در بازار ، عمدتا ساخت ایران می باشد و همانطور که قبلا گفته شد دارای وزن، مقاومت، دوام و طول عمر بیشتر و قیمت بالاتری نسبت به نوع گالوانیزه سرد است . از این رو در پروژه های بلند مدت استفاده از نوع گالوانیزه گرم توصیه می شود. در پروژه های موقتی که به طول عمر و کیفیت بالایی مورد نیاز نیست، انتخاب نوع سرد با هزینه کمتر می تواند بهترین گزینه باشد.

امروزه برای تولید توری مرغی از دستگاه شش پیچ استفاده می کنند. که مشخصات این دستگاه به شرح زیر می باشد:

عرض دستگاه: 44/2_ 30/3_ 4 متر.

چشمه بافت: 4/3_1 اینچ.

مقدار تولید: ( 4/3 مقدار 54 طاقه) ( 1 مقدار 72 طاقه) در روز با عرض 20/1 متر برای دستگاه 44/2 متر، با بیشتر شدن عرض تولید هم به همان نسبت بیشتر می شود.

سیستم دستگاه: مکانیک، با سر و موتور و کنترل پی ال سی

قدرت موتور: 5/3 کیلو وات 3 فاز

توری مرغی

خرید توری مرغی فلزی

خرید توری مرغی به طور عمده به منظور ساخت قفس برای حیوانات انجام می گیرد. البته که این محصول به جز استفاده از آن برای حصار کشی و نگه داری حیوانات کاربردهای دیگری نیز دارد که متناسب با آن ، خرید این نوع صورت می گیرد. در ادامه موارد کاربرد  و مزایای آن را شرح می دهیم.

کاربرد

شاید با شنیدن نام این محصول چنین برداشت کنید که این نوع توری را تنها در ساخت قفس حیوانات مورد استفاده قرار می دهند. اما تصور شما اشتباه است.

از کاربرد های رایج توری مرغی موارد زیر را می توان نام برد:

1- پوشش سقف سالن های سوله

2- حصار کشی به منظور نگهداری دام و طیور

3- زیرسازی کاشی و گچ کاری و پوشش در ستون ها

4- نگهدارنده پشم شیشه برای ایزولاسیون سقف، جهت نگهداری عایق شیروانی بر روی سازه شیروانی

و اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که این توری ها را به منظور جلوگیری و یا تضعیف امواج وای فای، امواج گوشی موبایل و دیگر امواج رادیویی مورد استفاده قرار می دهند. انجام این کار با ساخت یک قفس فارادی امکان پذیر است.

از دیگر کاربردهای توری های مرغی که موجب شده امروزه بسیار ارزشمند شوند، کاربرد چشمگیر آن ها در صنعت ساختمان سازی است. توری های مرغی را غالبا در ساخت سقف نیز مورد استفاده قرار می دهند. اتصال پشم شیشه به سقف به منظور ایجاد عایق صوتی، حرارتی و برودتی در ساخت سقف های شیروانی و یا سوله نیازمند وسیله ای با دوام، محکم و مقاوم در برابر زنگ زدگی و خوردگی می باشد. استفاده از توری مرغی بهترین راه حل موجود برای دستیابی به این اهداف می باشد.

با مزایای توری مرغی قبل از خرید آشنا شوید

1- مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی.

2- ایجاد تهویه مناسب.

3- وزن سبک و قابلیت حمل آسان.

4- سرعت و سادگی در اجرا.

5- قیمت مناسب.

6- مناسب برای غدا دادن به حیوانات.

قیمت توری مرغی

قیمت توری مرغی سنگین و سبک بر اساس مشخصات فنی آن متفاوت است.توری مرغی  به صورت رول هایی با عرض 120 سانتیمتر و طول رول معمولا 45 متری و چشمه های 3.4 اینچی تولید می شوند. بنابراین تنها عاملی که موجب تفاوت در قیمت این توری می شود وزن آن ها است که ناشی از ضخامت مفتول آن می باشد. هر چه مفتول ضخیم تر ، قیمت توری نیز بیشتر می شود.

مشخصات توری مرغی و تاثیر آن بر قیمت 

توری مرغی فلزی در طیف های گسترده ای با ضخامت و وزن های مختلف در توری آنلاین تولید می شود.
چشمه : یک اینچ (۲سانتیمتر) یا سه چهارم اینچ ( ۲٫۵ سانتیمتر )
طول رول : 45 متر

عرض رول : ۹۰ ، ۱۰۰ ، ۱۲۰ ، ۱۵۰ و ۱۸۰سانتی متر

که سایز 90 سانتی متر دارای طول 40.5 متر مربع و سایز 120 دارای طول 54 متر مربع می باشد .

هیچ محصولی یافت نشد.